Kominki wolnostojące

Ze względu na problemy związane z umieszczaniem kominków w lokalach, gdzie nigdy nie planowano stworzenia tego typu instalacji, coraz częściej można zdecydować się na postawienie kominka wolnostojącego. Kominki wolnostojące cały czas jeszcze mają gorszą opinię od kominków klasycznych, ale nie da się ukryć, że stanowią one funkcjonalne i do tego całkiem nowoczesne rozwiązanie problemu, jakim jest brak kominka w domu. Tym bardziej, że można obecnie zamontować sobie biokominek wolnostojący, czyli zastosować rozwiązanie eliminujące praktycznie wszystkie problemy związane z kominkami przy zachowaniu wszystkich ich zalet.

Dlaczego nie mogę mieć zwykłego kominka?

Trzeba podkreślić, że biokominek wolnostojący nie jest dzisiaj gorszą opcją dla klasycznego kominka. Wręcz przeciwnie, często bywa opcją lepszą. Tym niemniej, wiele osób zaczyna się nim interesować dopiero wtedy, kiedy nie może zainstalować zwykłego kominka. Taka sytuacja ma miejsce zazwyczaj wtedy, gdy:

  • brak jest możliwości zainstalowania komina;
  • istnieje trudność z doprowadzeniem wlotu powietrza do kominka;
  • ściana, przy której miałby stanąć kominek, to ściana nośna;
  • w pomieszczeniu nie ma dość miejsca na kominek i strefę wolną od zagrożenia pożarowego;
  • koszty instalacji kominka, zwłaszcza z płaszczem wodnym, są wysokie.

W przypadku kominków wolnostojących nie trzeba się przejmować ścianą, ponieważ stoją daleko od niej i nie ma też znaczenia, gdzie będzie komin. Od takich piecyków przewody prowadzi się niczym przewody elektryczne, więc pójdą wszędzie, gdzie je skierujemy. Na środku pomieszczenia łatwo też zorganizować odpowiednią przestrzeń, gdzie ogień nie będzie zagrożeniem.

Dlaczego biokominek wolnostojący?

Biokominek wolnostojący to rozwiązanie, które powoli staje się pierwszym wyborem we wszystkich sytuacjach, kiedy nie mamy kominka w domu. Mamy tutaj bowiem do czynienia z piecykiem wolnostojącym, który powoduje minimalne ryzyko pożarowe, przyjemnie grzeje, trzaska ogniem za szybką, i daje wyjątkowy urok. Równocześnie znikają też wszystkie problemy związane z posiadaniem tradycyjnego kominka czy pieca wolnostojącego. Mowa tutaj o kwestiach instalacyjnych, które zostały już wymienione powyżej.

Kominki wolnostojące

Biokominek wolnostojący nie spala drewna ani żadnego brykietu. Taki kominek to rozwiązanie na paliwo ekologiczne, czyli specjalny żel, który spalając się, wydala tylko dwutlenek węgla oraz wodę. Dwutlenku węgla w ogóle nie zauważymy, a woda naturalnie paruje. Należy tylko pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczenia.

Zobacz więcej na: https://kratki.com/sklep/pl/category/15/piece

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *